Dvojky : Zemaník Marián / Petrulák Jozef

Aktualizované: 19.06.2014 | čítať celý článok | Čitateľov: 1890

Úspešný debut Harniša s Regecom, so Slovákmi spokojnosť

18. 2. 2010 (SITA) - WHISTLER. Zvykne sa hovoriť, to najlepšie na koniec. Z hľadiska dosiahnutých výsledkov platilo toto porekadlo aj v podaní slovenských sánkarov na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouvri.

Vytvorené: 24.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 3846

V sánkovaní dvojíc vyhrali Rakúšania, Slováci jedenásti

WHISTLER (TASR). Rakúski sánkari bratia Andreas a Wolfgang Lingerovci získali vo Whistleri zlaté olympijské medaily v súťaži dvojíc a obhájili tak titul zo ZOH 2006 v Turíne. Striebro vybojovali prekvapujúco Lotyši Andris Sics, Jurij Sics, bronz patrí Nemcom Patricovi Leitnerovi s Alexandrom Reschom. Lingerovci sa stali iba druhými rakúskymi olympionikmi v histórii, ktorí obhájili zlato, prvým bol v roku 1936 krasokorčuliar Karl Schäfer.

Vytvorené: 24.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 3626

Jana Šišajová sa po páde vrátila do saní a vyhla sa diskvalifikácií

WHISTLER. Slovenská sánkarka Jana Šišajová (na foto) v utorok trochu vystrašila seba i divákov vo whistlerskom ľadovom koryte, ktoré sa počas prebiehajúcich ZOH už raz dostalo do povedomia negatívne.

Vytvorené: 17.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 4499

Ján Harniš: Pády berieme ako bežnú vec

K najväčším nádejam slovenského sánkovania na olympiáde patrí dvojica 24-ročných Popradčanov Ján Harniš a Branislav Regec. Tá bude naše farby obhajovať v súťaží dvojsedadlových saní. Pred začiatkom sezóny, v novembri 2009, prežili na najrýchlejšej dráhe sveta vážnu haváriu. Rozhovor pred štartom ZOH poskytol portálu Webnoviny.sk Ján Harniš.

Vytvorené: 17.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 4108

Veronika Sabolová štrnásta, Jana Šišajová po páde na 27. mieste

Whistler 17. februára (TASR) - Nemecká sánkarka Tatjana Hüfnerová získala na olympijskej dráhe vo Whistleri zlatú medailu v súťaži jednotlivcov. Trojnásobná víťazka Svetového pohára potvrdila úlohu najväčšej favoritky a k bronzu z Turína pridala najcennejší kov. Striebro putuje do Rakúska zásluhou Niny Reithmayerovej, bronz patrí ďalšej Nemke Natalie Geisenbergerovej.

Vytvorené: 17.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 5379

Veronika Sabolová po prvom dni na sľubnom 12. mieste, Mick spokojný, Jana Šišajová sedemnásta

Whistler 16. 02.2010 (TASR) - Slovenská sánkarka Veronika Sabolová figuruje po úvodných dvoch jazdách olympijskej súťaže vo Whistleri na sľubnom dvanástom mieste so stratou 0,683 na vedúcu Nemku Tatjanu Hüfnerovú. Tridsaťročná Košičanka tak má na svojej tretej zimnej olympiáde veľkú šancu dosiahnuť životný úspech. Pred štyrmi rokmi v Turíne bola devätnásta, v Salt Lake City 2002 skončila na 21. priečke.

Vytvorené: 16.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 4081

Jozef Ninis z 24. miesta sklamaný, Loch najmladším sánkarským šampiónom

Whistler 15. februára (TASR) - Nemecký sánkar Felix Loch získal na olympijskej dráhe vo Whistleri zlatú medailu v súťaži jednotlivcov. Dvojnásobný majster sveta triumfoval po absolvovaní štyroch jázd suverénnym spôsobom s náskokom 0,679 s pred svojím krajanom Davidom Möllerom. Obhajcovi titulu Talianovi Arminovi Zöggelerovi sa nepodarilo zavŕšiť zlatý hetrik, bronz z Whistleru je však už jeho piatym olympijským kovom. Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 24. miesto so stratou 4,029 na víťaza, v porovnaní so ZOH 2006 v Turíne si pohoršil o dve priečky. Celú súťaž mužov zatienila tragická smrť Gruzínca Nodara Kumaritašviliho, ktorý zahynul po ťažkej havárii počas piatkového tréningu.

Vytvorené: 15.02.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 4094