sánkarského trenažéra v sume 20000 €
           Projekt podporený z rozpočtu
           Prešovského samosprávneho kraja

Veronika Sabolová štrnásta, Jana Šišajová po páde na 27. mieste

Whistler 17. februára (TASR) - Nemecká sánkarka Tatjana Hüfnerová získala na olympijskej dráhe vo Whistleri zlatú medailu v súťaži jednotlivcov. Trojnásobná víťazka Svetového pohára potvrdila úlohu najväčšej favoritky a k bronzu z Turína pridala najcennejší kov. Striebro putuje do Rakúska zásluhou Niny Reithmayerovej, bronz patrí ďalšej Nemke Natalie Geisenbergerovej.

Slovenská reprezentantka Veronika Sabolová obsadila 14. miesto so stratou 2,018 s na víťazku a na svojej tretej zimnej olympiáde dosiahla životný úspech. V porovnaní s Turínom si polepšila o päť priečok. Ďalšia Slovenka Jana Šišajová mala v poslednej jazde nepríjemný pád a klesla z priebežnej 18. na poslednú 27. pozíciu. Oproti ZOH 2006 si pohoršila o päť miest. Sabolová bola po úvodnom dni dokonca na 12. mieste, v utorok však pokazila tretiu jazdu a dostali sa pred ňu Ukrajinka Jakušenková i Lotyšska Orlovová. Veronika Sabolová však nechala za sebou úradujúcu majsterku sveta Američanku Erlin Hamlinovú i domáce Kanaďanky na čele s Alex Goughovou.

Hüfnerová bola po prvej jazde až na treťom mieste, v ďalších troch však dosiahla najrýchlejšie časy a po dvoch tituloch majsterky sveta siahla na olympijské zlato. Pred Reithmayerovou zvíťazila s takmer polsekundovým náskokom. Prekvapením je štvrté miesto Rusky Tatiany Ivanovovej. Ruské sánkarky naznačili, že na ZOH 2014 v Soči s nimi treba vážne rátať, keď do elitnej desiatky sa dostali aj Alexandra Rodionovová a Natalia Chorevová.